Svet.SlajderСветСвет.Портал

Продолжува политичката неизвесност по изборите во Израел

Речиси конечните резултати од предвремените парламентарни избори во Израел, што денеска ги објави Изборната комисија, укажуваат на политички застој. Ниту една од двете водечки партии не може да формира владејачка коалиција.

Back to top button
Close
Close