Дописници МКДОпштински вести

Продолжува кражбата во православните храмови во беровскиот регион

Продолжува кражбата во православните храмови во беровскиот регион. Во последната кражба украдени се пари во храмот „Св.Кирил и Методиј“ во туристичката населба Суви Лаки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close