0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Продолжува бојкотот на матурантите, од МОН сметаат дека е неоправдан и штетен

И оваа недела матурантите нема да се вклучат на наставата. Тие уште стојат на ставот дека се потребни измени во полагањето на државната матура, поточно да се полага со скратена наставна програма. Од ресорното Министерство пак се децидни - бојкотот е неоправдан и е на штета на матурантите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close