0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Продолжува јавно-приватниот дијалог помеѓу Владата и стопанството 

Седниците на Комисијата за јавно-приватен дијалог ќе се користат како консултативна и корективна алатка за сите политики, закони и мерки кои Владата планира да ги донесе за побрз и одржлив развој на економијата, со цел да се слушне и гласот на стопанството, претставувано преку коморите, како и да се максимизира ефектот на мерките, порача вицепремеирот за економски прашања Фатмир Битиќи во воведното излагање на денешната седница на Комисијата за јавно приватен дијалог во Владата со која претседаваше.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close