0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Продолжува акцијата за собирање стакло на „Пакомак“

 Друштвото за управување со пакување и отпад од пакување „Пакомак“ и оваа година ја продолжи акцијата за собирање стакло. Целта е да се поттикне население селективно да го одложува стаклениот отпад, елиминирајќи ја оддалеченоста на поединечните домаќинства од соодветните контејнери и олеснувајќи го процесот во корист на граѓаните, а за долготраен бенефит на околината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close