Дописници МКДОпштински вести

Продолжи вакцинацијата на населението во Македонски Брод

Откако се надминати сите пречки, од изутринава продолжи вакцинацијата на граѓаните на Македонски Брод. Интересот на жителите на оваа Општина за имунизација е голем и до пладне се вакцинирани 30 пациенти со вакцината на кинески „Синофарм“, потврди Жарко Симески директор на здраствениот дом.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close