0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Продолжение на 30. собраниска седница, меѓу точките и интерпелацијата на Димитров

Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да го одржи продолжението на 30-тата седница на која меѓу точките на дневен ред е и интерпелацијата за работата на заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров. Интерпелацијата на вицепремиерот Димитров е поднесена од група пратеници од опозицијата. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close