0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерМКДОпштествоПолитика

Продолжени за уште една седмица актуелните правила за влез во Грција

Правилата и предусловите за патување во Грција, што вклучуваат документ поврзан за Ковид-19 и пополнет PLF формулар, а меѓу другото, важат и за државјаните на Северна Македонија, остануваат непроменети и се продолжени за уште една седмица, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close