0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштински вестиСкопје

Продолжен рокот за субвенции за инвертери

Град Скопје од денеска го продолжува распишаниот јавен повик за субвенции на инвертер клима уреди за затоплување на домаќинствата, при што граѓаните ќе може да аплицираат и онлајн. Рокот се продолжува поради тоа што со досега пристигнатите барања не се исцрпени предвидените средства.

Back to top button
Close
Close