0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Продолжен рокот за попис на пчелни семејства

До 15 јуни е продолжен рокот за попис на презимени пчелни семејства, информира денеска Агенцијата за храна и ветеринарство. Продолжувањето на рокот, како што соопштија од Агенцијата, е на барање на одгледувачите на пчели.

Back to top button
Close
Close