0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Продажните цени на индустриските производи во ноември лани повисоки за 0,4 отсто на годишно ниво

Во ноември 2020 година продажните цени на производителите на индустриски производи вкупно се повисоки за 0,3 отсто на месечно ниво, а за 0,4  отсто на годишно ниво, објави Државниот завод за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close