Svet.SlajderБизнисСвет

Продажбата на вакцини „Џoнсон и Џoнсон“ 100 милиони долари во првиот квартал

Американската компанија „Џoнсон и Џoнсон“, чија вакцина против Ковид-19 беше стопирана минатата недела заради проверка на извештаите за ретки случаи на згрутчување на крвта, објави денеска дека продажбата на таа вакцина во првиот квартал изнесува 100 милиони долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close