0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Процесот „Учи паметно, работи стручно“ привлече над 450 компании кои сакаат да примат ученици на практична работа

Претседателот на Владата Зоран Заев од Тетово каде учествуваше на консултативен состанок со претставници од компаниите, локалната самоуправа и средните стручни училишта во рамки на процесот „Учи паметно, работи стручно“ посочи дека стотици компании веќе искажале интерес да примат средношколци на практична работа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close