0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Проценка на ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден

Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во август направила проценка дека рускиот претседател Владимир Путин и неговите најблиски соработници „најверојатно ќе ги насочат операциите на руското влијание“ со цел да му се заканат на демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден за време на изборите во ноември, пишува „Вашингтон пост“.

Back to top button
Close
Close