Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Проблемите во риболовот во последен момент го одложија договорот меѓу Лондон и ЕУ

Проблемот со риболовот го одложи во последен момент трговскиот договор меѓу Велика Британија и Европската унија, но објавувањето се очекува да следи подоцна во текот на денот, изјави денеска  ирскиот министер за надворешни работи Сајмон Ковени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close