Дописници МКДОпштински вести

Пробиштип доби донација од Програмата за намалување на аерозагадувањето

Општина Пробиштип доби 14 инвертер клими уреди преку владината Програма за намалување на аерозагдувањето во 2020 година. Градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов вели дека како општина се јавиле на јавниот повик кој го објави Генералниот секретаријат на Владата на Република Северна Македонија за избор и рангирање на општините кои ќе бидат корисници на опремата од Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close