0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДСторија

Признание за професорката Штефица Ујчиќ од кумановската гимназија за просветен работник на годината

Признанието просветен работник на годината за учебната 2019/2020 го доби професорката по физика Штефица Ујчиќ од кумановската гимназија „Гоце Делчев“. Професорката Ујчиќ работи од 1983 година. За неа, наградата е признание што не го сфаќа лично, туку комплетно за учесниците во образовниот процес, учениците, колегите, училиштето, општеството.

Back to top button
Close
Close