0_Македонија.ПорталПолитика

Признание од МНР за поранешниот специјален претставник на ЕУ, Ален Ле Роа

На маргините на Преспа форумот за дијалог, признание на Министерството за надворешни работи доби поранешниот специјален претставник на ЕУ, Ален Ле Роа, по повод 30-годишнината на независноста на Република Северна Македонија, објави министерот за надворешни работи Бујар Османи на неговиот ФБ профил.

Back to top button
Close
Close