Балкан

Привршува вакцинацијата на жителите на малите грчки острови

Ја финализираме имунизацијата на малите острови до 1.000 жители и во следните денови ќе ја забрзаме вакцинацијата и на поголемите острови. Се наоѓаме во процес на подготовки и собираме листи од општинските власти, рече генералниот секретар од Министерството за здравство на Грција, Мариос Темистоклеус

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close