0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKronikëKronikë.PortalMakedonija.SlajderShoqëri

Privohen nga liria krijuesi dhe administratori i grupit “Dhoma Publike”

Krijuesi dhe administratori i grupit "Dhoma Publike" në rrjetin social Telegram janë privuar nga liria pasi dje Prokuroria Themelore Publike në Shkup lëshoi ​urdhër në Ministrinë e Punëve të Brendshme për arrestimin e tyre, kurse prokurori publik kompetent lëshoi ​urdhër sot për procedurë hetimore kundër dy të dyshuarve për vepër penale - Prodhim dhe shpërndarje të pornografisë së fëmijëve, kumton Prokuroria Publike e Shtetit.

Back to top button
Close
Close