ХроникаХроника.Портал

Приведено лицето што и избега на затворската полиција пред Кривичниот суд

Полициски службеници од СВР Скопје - Единицата за прв одговор и интервенција денеска кај Камен мост во Скопје го привеле 30-годишниот скопјанец А.З. кој во 9:40 часот, при излез од Кривичниот суд додека бил спроведуван од страна на затворската полиција избегал. 

Скопје, 22 април 2021 (МИА) – Полициски службеници од СВР Скопје – Единицата за прв одговор и интервенција денеска кај Камен мост во Скопје го привеле 30-годишниот скопјанец А.З. кој во 9:40 часот, при излез од Кривичниот суд додека бил спроведуван од страна на затворската полиција избегал. 

 Веднаш по добиената пријава, како што соопшти МВР, преземени се соодветни мерки и А.З е приведен во Полициската станица Центар за понатамошна постапка. мс/са/

Back to top button
Close
Close