ХроникаХроника.Портал

Приведено лице во Скопје барано по потерница

Синоќа, во 22:20 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје е приведен С.Д.(21) од Скопје, кој се барал по издадена потерница за издржување на затвор од две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close