ОпштествоХроника

Приведено лице од Тетовско поради пронајдена дрога

На регионален пат Волковија-Тетово во Челопек, полициски службеници од Полициското одделение Жеровјане – СВР Тетово вчера го лишиле од слобода И.С. (20) од тетовското село Требош, затоа што при негов и преглед на возило „Фолксфаген Голф“, биле пронајдени и одземени марихуана и нож.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close