ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведено лице од Липковско за нелегално поседување оружје

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од село Опае, општина Липково, по претходно објавена видео снимка на социјалните мрежи од пукање од оружје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close