Хроника

Приведено лице од Крушопек за недозволено поседување оружје

Полициски службеници од Единица за недозволена трговија при СВР Скопје во текот на вчерашниот ден околу 08:00 часот во  Крушопек го лишиле од слобода М.С. (26) од ова село, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, поседување и тргување со оружје или распрскувачки материи“, информира Министерството за внатрешни работи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close