ХроникаХроника.Портал

Приведено лице од битолско, кај него пронајдени оружје и муниција

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, денеска го лишиле од слобода Б.Б. (41) од село Жабени, битолско. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close