0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведено лице на скопскиот аеродром, запленети марихуана и хашиш

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија, во координација со СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога, денеска на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при влез во Република Северна Македонија го лишиле од слобода италијанскиот државјанин К.Т.(39). При извршен преглед кај него се пронајдени и одземени марихуана и хашиш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close