0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведено едно лице во Струга, запленети пиштол и муниција

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со СВР Охрид - ОВР Струга денеска околу 16 часот на влезот од Струга го лишиле од слобода  А.А.(42)  од с.Франгово затоа што при извршен претрес, по претходна добиена наредба од Судија на претходна постапка од Основен Суд Струга, во патничкото возило „мерцедес" кое го управувал, бил пронајден пиштол марка „хеклер и кох компакт" и 50 куршуми калибар 9 мм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close