ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведено едно лице во Гостивар по распишана потерница

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера  околу 15.30 часот го привеле 50-годишниот Х.К. од Скопје, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „кражба“, по кого била распишана и потерница.

Back to top button
Close
Close