0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени тројца разбојници од Арачиново кај кои е пронајдена и дрога

Полицијата од СВР Скопје поради основано сомнение дека се сторители на три разбојништва и три одземања на моторни возила во перидот од декември 2020 до февруари 2021 година, денеска ги привела Г.М. (40), Х.А.(19) и Е.Н. (23) од Арачиново, информираат од Министерството за внатрешни работи 

Back to top button
Close
Close