0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведени тројца дилери, пронајден кокаин

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во заедничка акција со СВР Тетово денеска на наплатната станица Желино сопреа патничко моторно возило „мерцедес“ со швајцарски регистерски ознаки, во кое биле Х.И,(31) од село Градец, Гостивар, С.Б (31) од село Градец и А.Ш. (32) од Гостивар. При извршениот преглед биле пронајдени пакувања со кокаин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close