0_Македонија.ПорталХроника

Приведени три лица кои се сомничат за дрога

Три лица, од кои двајца од Скопје и еден од Бугарија, се приведени синоќа под сомнение дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Back to top button
Close
Close