Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Приведени петмина за оруженото разбојништво во стан во Тетово во август

Тетовската полиција приведе пет лица осомничени за оруженото разбојништво на 9 август, кога од стан во градот со закана со оружје одзеле пари, телефон и златен накит од 47-годишна жена и нејзината малолетна ќерка кои биле дома во моментот. Петмината се приведени вчера, во периодот од 11 до 14 часот и 20 минути.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close