ЕвропаЕвропа.Портал

Приведени неколку лица пред судот во Москва каде е сослушувањето на Навални

Московската полиција започна со апсења на луѓе собрани пред судот во руската престолнина, кој треба  да одлучи  дали опозицискиот лидер Алексеј Навални ќе биде осуден на затворска казна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close