ОпштествоХроника

Приведени две лица осомничени за „тешка кражба“ во дом на скопјанец

МВР информира дека привело две лица осомничени за „тешка кражба“ во дом на скопјанец, кои заедно со веќе осудено лице, ги продале украдените предмети.

Back to top button
Close
Close