0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени две лица на автопатот Тетово-Скопје кај кои е пронајден кокаин

Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово, синоќа, 10 минути по полноќ, на автопатот Тетово - Скопје, во близина на бензинска пумпа, ги лишиле од слобода Б.И.(38) и Ш.Б.(57), двајцата од Тетово, бидејќи кај нив бил пронајден кокаин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close