0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведени двајца штипјани кај кои е пронајден хероин

Двајца штипјани денеска се лишени од слобода кај наплатната рампа „Миладиновци“ бидејќи при извршена контрола кај нив е пронајден хероин.  Министерството за внатрешни работи вечерва соопшти дека станува збор за Т.З.(43) и Ш.Н.(30).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close