0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Приведени двајца разбојници, расчистени четири кривични дела

СВР Скопје на 1-ви овој месец приведе двајца малолетници од село Батинци осомничени за сторени четири кривични дела „разбојништво“.

Back to top button
Close
Close