0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени двајца дебрани откако при претрес во нивниот дом прнајдени се две најлоски ќеси со марихуана

Двајца жители на Дебар се лишени од слобода откако при претрес во нивниот дом полцските службениц пронашле и одзеле две најлоски ќеси со марихуна.

Дебар, 18 февруари 2021 (МИА) – Двајца жители на Дебар се лишени од слобода откако при претрес во нивниот дом полцските службениц пронашле и одзеле две најлоски ќеси со марихуна.

-Вчера полициски службеници од Полициската станица Дебар ги лишиле од слобода А.Р.(33) и Д.Р.(25), двајцата од Дебар. При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба и при нивен личен преглед, кај Д.Р. била пронајдена марихуана, информираа од Минстертвото за внатрешни работи.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Неодамна против Б.К.(28) од Дебар беше поднесена кривична пријава откако кај него полициските службеници пронашле наркотични средства, хероин и марихуана.

Тој ќе одговара за казнено дело „неовластено производство и пуштење во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекусори. вт/бк/

Back to top button
Close
Close