0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Приведени дилери од Скопје и Охрид кај кои е пронајден амфетамин

Во рамки на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи во борбата против недозволената трговија со наркотични дроги, од страна на Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога  оружје и опасни материи во координација и заедничка акција со СВР Скопје-Единица за недозволена трговија од слобода вчера се лишени Т.Т.(32) од Скопје и А.Н.(30) од Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close