0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени дилери на дрога во прилепско

Приведени се шест лица од Прилеп за продажба на хероин, кокаин и амфетамин, а запленети се и возила и пари кои според полицијата потекнуваат од продажбата на дрогата. Криминалната група соработувала и со полицајци кои ги користеле да не се превземат мерки против нив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close