БалканБалкан.Портал

Приведени четворица вработени од дописништвото на Анадолија во Каиро

Турската новинска агенција Анадолија соопшти дека египетската полиција влегла во просториите на нивното дописништво во Каиро и уапсила четворица вработени.

Каиро, 15 јануари 2020 (МИА) – Турската новинска агенција Анадолија соопшти дека египетската полиција влегла во просториите на нивното дописништво во Каиро и уапсила четворица вработени. Агенцијата посочува дека нема информации за тоа каде се одведени приведените, меѓу кои и еден турски државјанин.

Министерството за надворешни работи на Турција го осуди полицискиот упад и побара пуштање на слобода на вработените од Анадолија. ссм/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close