ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведени четворица дилери на дрога во Охрид

Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид синоќа, околу 22.00 часот, во близина на поранешната касарна во Охрид, лишиле од слобода четири лица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информираат од МВР.

Back to top button
Close
Close