БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Приведени 33 лица во акцијата на полицијата за празнење на солунскиот Универзитет што беше под опсада

Во акција на повеќе сектори на грчката полиција, рано утрово беше испразнет Ректоратот на Универзитетот „Аристотел“ во Солун што беше под опсада и беа приведени 33 лица, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close