0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Приведени 13 мигранти од Авганистан во близина на село Крупиште

Во близина на селото Крупиште во општина Карбинци откриени се 13 мигранти од Авганистан.

Back to top button
Close
Close