ОпштествоХроника

Приведен жител на Бардовци поради сомнеж за обид за „тешка кражба“

Министерството за внатрешни работи информира дека полициските службеници од ЕВР - Карпош го привеле лицето К.Ч. (31) од скопско Бардовци поради сомнеж дека во куќа во селото се обидел да изврши „тешка кражба“.

Back to top button
Close
Close