0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен угостител од Тетово во чиј објект биле затекнати околу 100 гости

Приведен е управител на угостителски објект во Тетово поради основано сомнение дека сторил кривично дело „Непостапување според здравствените протоколи за време на епидемија“. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека 25-годишниот Е.Х. е приведен вчера во 14:20 часот бидејќи во акциска контрола на полицијата и Пазарниот инспекторат во угостителскиот објект биле затекнати околу 100 гости. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close