ОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен угостител од Пробиштип поради непочитување на работното време на угостителски објект

Полициски службеници oд ОВР Пробиштип вчера извршиле контрола на угостителски објекти во Пробиштип во поглед на почитување на работното време. При контролата, во 18.25 часот во угостителски објект на градскиот плоштад, сопственост на И.М. (44), биле затекнати повеќе гости кои биле послужени со пијалаци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close