0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен тетовец баран со потерница за издржување казна затвор

Четириесет и едногодишен тетовец од селото Нераште, баран со потерница попладнево е приведен. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во 13:45 часот по распишана потерница од Основниот суд Тетово е приведен Ј.Ќ.(41) за издржување казна затвор во времетраење од две години и два месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close