0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Приведен тетовец баран со потерница

Денеска околу 12 часот на улица Вонвардарска“ во Тетово по судска наредба бил приведен четириесет и седум годишниот Л.Д од тетовско Гајре, осуден на четиригодишна затворска казна за сторено кривично дело „убиство“, информираат од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close